Left Flag
Right Flag

Deň detí - Pernecký permoník

04.06.2016

permonik 2016

V sobotu 4.6. sa stretlo približne päťdesiat detí s rodičmi v Sádku za Pernekom, aby spoločne oslávili Deň detí.  Pri príchode ich privítal Pernecký permoník so svojou pomocníčkou. Na naše veľké prekvapenie veľa detí vedelo, že to bol dobrý banský škriatok. Permoník odovzdal každému dieťaťu lampášik, do ktorého si na lampášikovej súťažnej ceste zbieralo svetielka.  Cestou deti čakali rôzne rozprávkové bytosti, ako víly, motýľ, slniečko,  Mexičan, ale tiež baba jaga. Súťažná trasa začínala hodom zlatou hrubou do koša, potom si deti mohli vyskúšať streľbu lukom. Stará víla si myslela, že keď jej deti nanosia dostatok vody a ona sa ňou pokropí, tak bude mladá a krásna. Ale naša „rozprávka“ nemala dobrý koniec. Víla je stále len múdra.  A znova čakala na deti voda, v tomto prípade však aj spolu s Mexičanom, ktorý deti pustil ďalej len v prípade, že prešli s vodou po kladine.  Pri motýľovi Emanuelovi si každý mohol vyskúšať zručnosť v zhadzovaní plechoviek. Baba jaga komplikovala cestu prekážkovou dráhou, kde bolo treba niekedy podliezať, inokedy preskočiť. Netradične sa v kopci nad lesom zjavil rybník, v ktorom bolo potrebné vyloviť čo najviac rýb. Aby deti mohli prejaviť aj svoju predstavivosť mali pripravené stanovište s hádankami. A že neboli vôbec jednoduché potvrdili aj viacerí rodičia. Po postavení čo najväčšej veže si každý mohol vyskúšať aj ryžovanie zlata. Keďže sa nejaké zlato našlo, miesto neprezradíme.
Musíme konštatovať, že sa v Sádku stretli len samé šikovné deti a zvládli všetky stanovištia za čo si na konci cesty vyslúžili odmenu vo forme medaily s permoníkom.
Naši hasiči nám predviedli záchrannú akciu. Našťastie nikde nehorelo, ale keby náhodu raz, tak vieme, že sú dobrí a tiež aj vtipní. Vodou z hadíc postriekali všetkých účastníkov na lúke. Deti sa tiež veľmi aktívne a radi zapojili do „hasenia“.
Na lúke ešte čakali na deti a rodičov ďalšie spoločné hry. Veľký úspech malo lyžovanie na doskách a tiež skákanie vo vreci, ktorému neodolali aj niektorí dospelí.  Ďalej sme sa zabavili pri presune balónikov medzi hlavami, či pri nosení surových vajíčok.
Do akcie sa aktívne zapojili aj naši poľovníci, ktorí sponzorsky pripravili pre deti párky.
 
VEĹKÉ ĎAKUJEM patrí organizátorom, ľuďom čo kosili trať,  všetkým pomocníkom na stanovištiach, hasičom, poľovníkom, osádke stánku s občerstvením, pani pekárke medailí a všetkým, ktorí svojou prítomnosťou podporili tento deň.