Left Flag
Right Flag

Zmeny cestovných poriadkov regionálnych autobusov od 11.12.2022

07.12.2022 - Oznamy

 

      Tak ako každý rok, aj tento rok je druhá decembrová nedeľa v znamení celoštátnych zmien cestovných poriadkov. Tento rok tento termín pripadol na 11.12.2022. Ako sme si už v regióne Malacky pomaly začali zvykať, hoci neradi, prináša aj tohtoročný zmenový termín rozsiahle zmeny grafikonu vlakovej dopravy (GVD) na trati ŽSR 110 Bratislava – Malacky – Kúty. Nakoľko väčšina liniek v tomto regióne nadväzuje v železničných staniciach na vlaky linky S20 premávajúce po tejto trati, boli sme pri snahe o zachovanie prestupných väzieb nútení realizovať zmeny cestovných poriadkov regionálnych autobusov. Napriek zásadnému rozsahu zmien v železničnej doprave si uvedomujeme aké dôležité sú pre cestujúcich ich návyky a preto sme sa snažili rozsah zmien v čo najväčšej miere minimalizovať. V niektorých prípadoch sme dopravnú obslužnosť v obciach zlepšili, v iných sme v rámci optimalizácie zrušili nevyužívané spoje.
 
     Prehľad najvýznamnejších zmien cestovných poriadkov v regióne Malacky posielam v prílohe. Cestovné poriadky v licenčnej aj zastávkovej podobe sú k dispozícií na stránke https://www.idsbk.sk/cestovne-poriadky/regionalne-autobusy/, cestovný poriadok nočnej linky 299 nájdete v samostatnej sekcii tu. Grafikon vlakovej dopravy je k dispozícií na stránke https://www.zsr.sk/pre-cestujucich/cestovny-poriadok-2022-2023/.
 
Prípadné pripomienky cestujúcej verejnosti k zmenám cestovných poriadkov poprosíme aj naďalej zasielať na adresu info@idsbk.sk, prípadne predložiť telefonicky na čísle +421 948 102 102 (v čase 8:00-18:00).

Súbory na stiahnutie