Left Flag
Right Flag

KORONAVÍRUS -COVID-19 - súhrn informácii

Obrázok ku správe: KORONAVÍRUS -COVID-19 - súhrn informácii
16.03.2020 - Oznamy

Viď dokumenty

Najnovšie opatrenia:
 


Príhovor starostu a obecného zastupiteľstva

 
 
Vážení občania, koronavírus je nový kmeň vírusu  potvrdený bol  v blízkosti našej obce, ale priamo v obci nie. Prihováram sa k Vám, aby nevznikla panika ani neoverené informácie.

Ak pocítite príznaky ako horúčku, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť – nechoďte do hromadných verejných prostriedkov, ani na urgentné príjmy do nemocníc, kde sú pacienti, aby ste neohrozili ďalších ľudí, ale volajte CALL CENTRÁ  na číslach 0917 222 682 alebo 0918 659 580.
 
Treba sa vyhnúť podujatiam kam chodí veľa ľudí, pravidelne si umývať ruky a vyhýbať podávaniu rúk a podobne.U starších ľudí je treba aby si doobjednali lieky cez e- recept a nesedeli v čakárni u lekára. 

Treba dezinfikovať svoje okolie a čistiť povrchy ako sú kľučky, zábradlie a podobne. Každé cestovanie do zasiahnutých  oblastí je rizikové. Cestovať sa odporúča len v nevyhnutných prípadoch.

Nie je potreba robiť paniku, len sa zodpovedne správať a dodržiavať hygienu.

Bude zasadať krízový štáb obce a zváži poprípade ďalšie opatrenia.

Zatvorenie školy, škôlky, družiny je v kompetencii obce, o rozhodnutí budete informovaní.

Žiadame občanov, aby najbližších 14 dní obmedzili priame vybavovanie vecí v priestoroch obecného úradu. Súrne prípady vybavíme telefonicky alebo emailom.

Za porozumenie ďakujeme.


                                                                                                         Starosta a obecné zastupiteľstvo
 


Žiadosť o súčinnosť pri karanténnych opatreniach
Obecný úrad žiada všetkých občanov ktorí sa nachádzajú v domácej karanténe na území našej obce, či už z dôvodu návratu zo zahraničia alebo z dôvodu kontaktu z infikovanou osobou alebo po návrate zo zahraničia nastupujú na povinnú domácu karanténu, aby túto skutočnosť oznámili pracovníkom Obecného úradu v Perneku na telefónnom čísle 034 7784 123, 0917 677 010 alebo emailom : starosta@pernek.sk
1.Prehľad povinnej 14 dennej karantény v prípade cestovania zo zahraničia
Od 10.3.2020 všetci vracajúci sa z Talianka, Číny, Južnej Kórei a Iránu.
Od 13.3.2020 všetci vracajúci sa zo zahraničia
2.Povinná 14 dňová karanténa v prípade kontaktu s pozitívne testovaným pacientom.
Karanténa platí pre všetky osoby žijúce v spoločnej domácnosti s osobou, na ktorú sa vzťahuje povinnosť domácej karantény z dôvodu cestovateľskej anamnézy resp. kontaktu s infikovanou osobou.
Nahlásenie je povinné pre všetkých takýchto občanov pre potreby evidencie Úradu verejného zdravotníctva a Krízového štábu okresu Malacky.